"tas, ko skolēni "mācās" skolā, praksē viņu dzīvē vairs netiks izmantots " /Delfi.lv/
Mūžsenais jautājums par to, kāpēc man jāzina, cik ir 'sin2A+cos2A', ja tas jau dzīvē tāpat nebūs vajadzīgs.
Pilsoniskā sabiedrība ir savā ziņā sabiedrība, kas domā par ideāliem, principiem, augstākām lietām nekā tās, kā izdevīgāk nopirkt ziemas riepas.
Lai spētu domāt par to, kādai jābūt sabiedrības pārvaldes sistēmai, ir jāattīsta abstraktā domāšana kā pretstats praktiskajai.
Skolā fizkultūrā mums nereti bija jātaisa vēdera prese, jāmet kūleņi, jābalansē uz vienas kājas, tēlojot bezdelīgas, jāiet ierindā uz 'kreiso'. Neko no tā es dzīvē neizmantoju. Bet vai tas bija nelietderīgi? Protams, nē. Tas sagatavoja manu fizisko veselību, izveidoja muskuļu bāzi, kas man ļauj nosēdēt biroja krēslā bez sāpēm un kaulu deformācijas.
Tāpat ar abstrakto domāšanu. Augstākās matemātikas mācīšana (labi, ne visās skolās augstāko matemātiku, citās varbūt ķīmiju padziļināti, vai ko citu) ir labs trenniņš smadzenēm, lai tās vēlāk varētu pašmācības ceļā apgūt tādas lietas un domāt par tādām jomām, kas pašam interesē, ir noderīgas valstisku jautājumu risināšanai un kas ir vairāk nekā ziemas riepu iegāde.
Ziemas riepas, protams, ir svarīgi. Vakar redzēju, kā viens brašulis gāzēja pa Merķeļa ielu un pēc tam knapi nobremzēja līdz priekšējai mašīnai, slīdot pa rudens lapām :)
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru